Home Bachovy esence pro psy

Bachovy esence pro psy

 

Bachovy esence pro psy. 

Autor: Sylva Kiara Šmardová

 

1. Agrimony – Řepík lékařský:   ukrývání bolesti a strádání za přátelským chováním.

Řepík je vhodný pro psy, kteří jsou nemocní a přesto se snaží skrýt svou nemoc, snaží se zavděčit svým přátelským chováním svému pánovi, pro psy kteří skrývají své emoce, drží je v sobě.

Řepík léčí skrývané psychické a fyzické utrpení, navozuje klid a spokojenost.

2. Aspen - Topol osika: strach z neznámých příčin.

Topol je vhodný pro psy, kteří mají velmi často strach z neznámých věcí, kňučí, třesou se, stahují ocas, bojí se tmy, často se schovávají, reagují na všechno štěkáním, kňučením, ustrašeným útěkem nebo naopak strnutím a stáhnutým ocasem, bojí se chodit ven, pomočují se strachy, panikaří při setkání s něčím novým a nečekaným.

Aspen léčí strach a obavy z neznámých věcí. Pomáhá psům, kteří jsou bázliví, navozuje klid, odvahu a vyrovnanost.

3. Beech - Buk lesní : netolerance, nesnášenlivost.

Buk je vhodný pro psy, kteří koušou, jsou agresivní, netolerantní , vrčí, nemají rádi dotyk cizích lidí, nechtějí se nechat prohlížet a ošetřit u veterináře, nemají rádi ostatní psy, špatně snáší změnu denního režimu, špatně snáší klimatické změny, trpí alergiemi.

Buk navozuje snášenlivost a toleranci.

4. Centaury - Zeměžluč lékařská : slabá vůle.

Zeměžluč je vhodná pro psy, kteří mají slabou vůli, neustále se snaží zavděčit svému majiteli tím, že ho olizují a všude následují. Je to z podřízeného pocitu - zavděčit se. Něco jiného je pokud se takto chová pejsek z majetnických důvodů a chce svého pana tímto chováním vlastnit. V tomto případě volíme čekanku. Je tedy důležité svého psa dobře pozorovat a ne se pouze řídit vnějšími projevy. Zeměžluč je také vhodná pro psy, kteří by v rámci výcviku udělali pro svého pána cokoliv, navzdory únavě, nemoci.

Zeměžluč navozuje sílu osobnosti , asertivitu a odolnost.

5. Cerato – Rožec: důvěra ve vlastní rozhodnutí, vlastní iniciativa.

Rožec je vhodný pro psy, kteří jsou závislí na svých pánech. Čekají vždy na povel , nejsou schopní udělat něco z vlastního popudu. Ve smečce napodobují jiné silnější jedince a jsou pod jejich vlivem v podřízeném postoji.

Rožec navozuje pocit jistoty ve svém vlastním rozhodnutí, podporuje vlastní iniciativu, řízení se vlastní intuicí.

6. Cherry plum - Slíva třešňová : nekontrolovatelné chování.

Slíva je vhodná pro psy, kteří trpí neovladatelným chováním, sebevražedným chováním, sebedestruktivním chováním, pro psy,kteří ničí v zuřivosti majetek svých majitelů, nechají se velmi špatně ošetřovat jak svým pánem, tak veterinářem, jakákoliv manipulace s nimi je ztížená zuřivostí a nepříčetností.

Slíva navozuje klid a sebeovládání.

7. Chestnut bud - Poupě jírovce: schopnost učit se.

Poupě kaštanu je vhodné pro psy, kteří opakují stále stejné chyby, špatně se učí, nezvládají ani po delší době povely poslušnosti, mají různé zlozvyky, mají za sebou zkušenost úrazu, ale přesto se vrhají do nebezpečné situace a neumí se z ní poučit, nahánějí stále jiná zvířata - kočky, ptáky, slepice. Poupě jírovce je také vhodné pro opakující se nemoci, falešnou březost + Krizové esence a Vlašský ořech.

Poupě navozuje schopnost učit se.

alt

8. Chicory - Čekanka : majetnické chování, usilování o pozornost.

Čekanka je vhodná pro psy, kteří neustále pronásledují svého majitele, trucují pokud není po jejich, ničí majetek, dělají nepořádek, kňučí, štěkají, schválně se počůrají, pokud majitel odejde a nechá je doma. Někdy jsou zvířata schopná předstírat nemoc, aby zabránila odchodu svého pána. Dokonce mohou z této psychické příčiny i zvracet nebo mít průjem.

Čekanka navozuje přirozené ochranitelské chování.

9. Clemantis- Bílá lesní réva – nezájem, roztržitost

Bílá lesní réva je vhodná pro zvířata,která se nedovedou soustředit, špatně se učí, jsou nepozorná, nesoustředěná, jsou bez zájmu, hodně spí, při šoku - aby se vrátila tady a teď, při ztrátě vědomí, v komatu, při epilepsii, po operaci v narkoze.

Bílá lesní réva navozuje pozornost, soustředění, navrací do přítomnosti a do reality.

10. Crab apple - Plané jablko –nečistota, nákazy.

Jablíčko je vhodné při kožních potížích, u psů kteří se neustále drbou a olizují, u ekzému a chronických kožních problémech,u zvířat,která ztrácí chlupy, při koprofagii - požírání trusu jiných zvířat,

u psů, kteří mívají často blechy, u psů, kteří jsou nemocní k celkové očistě organismu.

Jablko navozuje pocit čistoty.

11. Elm –Jilm- přetížení.

Jilm je vhodný pro psy, kteří jsou v aktivním tréninku nebo v pracovní službě, někdy bývají tito psi přetěžování - tím se dostávají do stavu vyčerpání. Jilm je vhodný také pro kojící fenky.

Jilm navozuje odolnost vůči zátěži a sebedůvěru.

12. Gentian – Hořec – ztráta odvahy.

Hořec je vhodný pro psy, kteří ztrácí odvahu zejména při nemoci, špatně žerou, u psů po operaci nebo při ztrátě formy - aby se opět dostali do svého přirozeného stavu zdraví a vitality.

Hořec napomáhá získat zpět sílu, formu a houževnatost, podporuje chuť k jídlu.

13. Gorse- Hlodač - beznaděj.

Hlodač je vhodný pro psy, kteří působí apaticky, kteří se v nemoci chovají poraženecky a nemají chuť bojovat a uzdravovat se, pro psy, kteří vypadají velmi unaveně a mají málo energie, pro fenky, které přišly o své štěňátka, pro celkově zklíčené psy, pro psy, kteří přišli o svého pána, pro psy v útulku.

Hlodač obnovuje vitalitu a odolnost.

14. Heather -Skotský vřes – dožadování pozornosti.

Vřes je vhodný pro psy, kteří se dožadují pozornosti kňučením, vytím, močením, devastují majetek, pro psy, kteří si neustále vyžadují pozornost svého pána a ubírají mu tím na energii. Hlavním problémem u tohoto způsobu chování je strach ze samoty a následné nevhodné chování a upozorňování na sebe jakýmkoliv způsobem, který majitele psa upoutá, vyprovokuje, zaměstná…… Dále je vřes vhodný pro psy, kteří neposlouchají příkazů a povelů majitele.

Vřes podporuje vyrovnanost a potlačuje strach ze samoty.

15. Holly – Cesmína ostrolistá- pomstychtivost, zlomyslnost, zákeřnost.

Cesmína je vhodná pro psy, kteří nesnáší určité lidi, věci, situace, zvířata. Vrčí , koušou, perou se , útočí , jsou nesnášenliví k jak k psím jedincům, tak ve smečce ke všem psům. Jsou nesnášenliví k některým lidem- např. veterinář, pošťák, malé děti atd. Jedná se o psy se špatnými zkušenostmi , špatně vycvičené nebo se špatnou povahou. Dále pro psy, kteří žárlí na ostatní psy ve smečce, na nově příchozí zvíře do smečky, do rodiny, na ostatní členy rodiny, děti, na nově příchozí   miminko

do rodiny.

Cesmína navozuje přijetí a přátelskost.

 

16. Honeyscukle – Zimolez kozí list – stesk.

Zimolez je vhodný pro psy, kteří smutní po minulém domově, po minulém majiteli, pro zatoulané psy, pro nalezené psy, pro psy v útulku, pro štěňátka odebrané od matky a smečky.

Zimolez učí zvíře odpoutání od minulosti a přijmutí nové situace.

17. Hornbeam - Habr –harmonizuje slabost a únavu.

Habr je vhodný pro psy, kteří nemají elán do života, pro dlouhodobě nemocné psy, pro služební a sportovní psy, kteří se po nemoci nedovedou vrátit do pracovního tempa, pro kojící fenky s velkým počtem štěňat, pro psy po narkoze.

Habr obnovuje vitalitu.

18. Impatiens – Netykavka žlázonosná - netrpělivost, podrážděnost.

Netykavka je vhodná pro psy, kteří jsou netrpěliví, napjatí, podráždění, neochotní spolupracovat,

pro hyperaktivní psy, pro psy, kteří začnou dovádět pokud mají jít na procházku, pro neklidné psy při tréninku, na procházkách, při cvičení, u veterináře, při výstavách, při soutěžích, pro napjatá zvířata se svalovou křečí, pro psy s epilepsií, pro psy s ekzémy, pro psy s průjmy, pomočováním a zvracením způsobené napětím a netrpělivostí.

Netykavka navozuje trpělivost a fyzické a psychické uvolnění.

19. Larch – Modřín – váhavost, nedůvěra.

Modřín je vhodný pro psy, kterým byla vzata sebedůvěra, sebejistota špatným zacházením a výcvikem, pro týrané psy, pro psy kteří nedůvěřují svému majiteli nebo cvičiteli, pro psy, kteří se podřizují ostatním psům a mají slabou osobnost a sebedůvěru.

Modřín navozuje sebedůvěru, sebejistotu.

20. Mimulus - Kejklířka skvrnitá- strach ze známých věcí.

Kejklířka je vhodná pro psy, kteří se bojí konkrétních lidí, zvířat, věcí, situací. Např: veterinář, jiná zvířata, auta, střelba, bouřka, ohňostroj, hluk atd.

Kejklířka navozuje odvahu.

21. Mustard- hořčice divoká- deprese bez příčiny.

- je vhodná pro psy , kteří jsou velice apatičtí, skleslí, neteční a zoufalí.

Hořčíce navozuje vyrovnanost.

22. Oak - Dub letní – odolnost, vytrvalost.

Dub je vhodný pro psy, kteří se svou vytrvalostí a snahou dostávají do stavu vyčerpání, pro nemocné a zraněné psy, kteří se snaží neustále aktivně udržovat své navyklé tempo, pro vyčerpané přepracované a nemocné psy, kteří bojuji proti nemoci, ale skrývají únavu.

Dub navozuje vytrvalost.

23. Olive – Oliva- únava a vyčerpání.

Oliva je vhodná pro unavené, psychicky a fyzicky vyčerpané psy, pro dlouhodobě nemocné psy, pro psy po operaci, po úraze, po napadení jiným psem, pro feny po porodu, po kastraci, pro vyčerpané služební, závodní a lovecké psy, pro psy v útulku, pro vyhublé psy, pro tárané psy, pro anemické psy.

Oliva navozuje sílu.

24. Pine- Borovice- Skotská sosna – zkroušenost a vinna.

Borovice je vhodná pro zvířata s pocitem vinny.

Borovice navozuje klid a vyrovnanost beze strachu a sebeobviňování.

25. Red chestnut - Červený kaštan- přehnaný strach o ostatní.

Červený kaštan je vhodný pro psy, kteří přehnaně chrání svou smečku, mláďata, členy rodiny, domov, pro fenky, které nepustí nikoho ke svým štěňatům.

Červený kaštan navozuje důvěru a jistotu.

alt

26. Rock rose – Devaterník penízkový – strach a panika.

Devaterník je vhodný pro psy , které zachvacuje panika, děs a hrůza.   U psů, kteří mají strach chodit ven ( např. po nějakém špatném zážitku jako je ohňostroj nebo napadení jiným psem , člověkem….)

Devaterník navozuje klid a odvahu.

27. Rock Water – Voda z pramenů - nepoddajnost, napětí a tlak sám na sebe.

Voda z pramenů je vhodná pro psy, kteří vyžadují svůj přesný režim a řád, jsou nepružní ke změnám, na které reagují podrážděností a negací. Špatně se učí nové věci, špatně přijímají nové věci. Např. nové krmivo, nová miska, nový pelíšek, pobyt na dovolené v jiných prostorech, pro psy, kteří vyžadují procházku nebo krmení vždy ve stejný čas.

Navozuje pružnost, flexibilitu.

28. Scleranthus - Chmerek roční – nevyrovnanost, kolísavé až schizofrenické chování a nerozhodnost.

Chmerek je vhodný pro nevyrovnané psy s kolísavými náladami, pro váhavé nerozhodné psy, pro fenky u falešné březosti, pro diabetické psy s kolísavým cukrem.

Chmerek navozuje vyrovnanost a stabilitu.

29. Starr of Bethlehem - Snědek okoličnatý – fyzický a psychický šok.

Snědek je vhodný pro psy, kteří utrpěli psychický nebo fyzický šok. Při traumatu po operaci, po porodu, při úraze, při autonehodě, napadení jiným psem, při týrání, hladovění, při teplotním šoku, při střelbě, při ohňostroji, při rachejtlích,při bouřce atd.

Navozuje klid.

30. Swet chestnut- Jedlý kaštan- utrpení a zoufalství.

Jedlý kaštan je vhodný pro velice zoufalé psy, pro psy prožívající utrpení, pro upuštěné psy, pro psy, kterým zemřel majitel, pro týrané psy, pro zanedbané psy, vyhladovělé psy, dlouhodobě nemocné psy, pro psy v nedobrovolném zajetí, pro feny při těžkém dlouhém porodu, pro feny při falešné březosti.

Jedlý kaštan navozuje odolnost.

31. Vervain - Sporýš lékařský – hyperaktivita, přehnaná aktivita, přílišné nadšení, impulzivnost.

Sporýš je vhodný pro hyperaktivní psy, napjaté psy v neustálém očekávání, pro hyperaktivní štěňata, pro psy, kteří tahají za vodítko, pro psy s obrovskou potřebou pohybu.

Sporýš navozuje zklidnění a sebeovládání.

32. Vine- Vinná réva – dominantní chování.

Vinná réva je vhodná pro psy, kteří jsou velice dominantní, snaží se ovládat silou a agresí smečku, pro psy, kteří nerespektují své majitelé, cvičitelé, nejsou ochotni dát majiteli určité předměty, nepustí je do svého teritoria, pro psy agresivní, pro psy kteří vrčí na jiné psy a svého majitele.

Vinná réva navozuje pozitivní vůdčí vlastnosti.

alt

33. Walnut - Vlašský ořech- zvládání změny.

Vlašský ořech je vhodný při zvládání změn, pro psy v novém prostředí, při stěhování, při změně majitele, při příchodu štěněte do dnového domova, při změně režimu, při změně stravy, při hárání, v období březosti, po porodu, u psů, kteří přišli o zrak nebo o sluch, pro ochrnuté psy, před a po anestezii.

Vlašský ořech navozuje adaptabilitu.

34. Water violet - Žebratka bahenní - rezervovanost.

Žebratka je vhodná pro psy, kteří jsou rezervovaní, nedůvěřiví, při kontaktu s jiným psem nebo člověkem se stahují, couvají, nenechají se pohladit, pro psy, kteří jsou rádi sami a udržují si odstup.

Žebratka navozuje spokojenost a uvolnění ve společnosti jiných zvířat a lidí.

35. White chestnut – Bílý kaštan – roztržitost, roztěkanost.

Bílý kaštan je vhodný u psů, kteří jsou neklidní při spánku, při nutkavém chování, během porodu, pro feny, které neustále stěhují svá mláďata, pro psy s chronickými kožními problémy, pro psy, kteří se neustále dokola olizují a škrábou, okusují si ocas, slabiny a to zejména z nudy.

Bílý kaštan navozuje schopnost odpočívat.

36. Wild oat - Sveřep větevnatý.

Svřep je vhodný je vhodný u zvířat, které nevykonávají výkony , podle svých schopností, pro talentované sportovní a pracovní psy, kteří zůstávají nevyužití doma.

Sveřep napomáhá projevit potenciál a talent.

37. Wild rose – Planá šípková růže- rezignace, apatie.

Růže je vhodná pro apatické psy, kteří nemají sílu a vůli žít. Např. při dlouhé nemoci, pro týrané psy, vyhublé psy, pro otrávené psy, pro psy v útulku, opuštěné psy, pro psy, kterým zemřel majitel.

Růže navozuje vůli žít.

38. Willow - Žlutá vrba – vzdorovitost, zlomyslnost, ukřivděnost.

Vrba je vhodná pro vzdorovité, trucovité psy, kteří dělají naschvály, na truc vyjí a kňučí, natruc se pomočují, na truc ničí majetek.

Vrba navozuje dobrou náladu.

39. Rescue Remedy - Krizová esence- Kapky první pomoci.

KRIZOVÁ ESENCE PRO ZVÍŘATA:

Tuto esenci můžeme použít při návštěvě veterináře pro zklidnění, při velkém strachu či panice, při šoku z napadení jiným psem, po srážce s autem, při jakémkoliv úrazu,  po operaci, při přehřátí, při promrznutí, při strachu porodu, při odstavení mláděte od matky + Vlašský ořech. A ve všech ČERPÁNO Z KNIHY : Bachova květová terapie pro zvířata/ Helen grahamová, Georgez Vlamis

dalších stresových situacích, které mohou vašeho zvířecího miláčka
v průběhu života potkat. 

-

 

 

 

Aktualizováno ( Pátek, 22 Březen 2019 20:15 )